lupa
HLAVNÍ STRANA AKČNÍ VÝROBKY PROVOZOVNY ČLÁNKY, ZAJÍMAVOSTI OBCHODNÍ A DODACÍ PODMÍNKY NAŠI DODAVATELÉ BYLINNÝCH PRODUKTŮ SPŘÁTELENÉ WEBY
Kategorie

Ověřeno našimi zákazníky

Naprostá spokojenost. Mohu vřele doporučit
Autor: Lucie.cehlarikova@gmail.com
*****
Velmi vstřícný a ochotný přístup k zákazníkům, nadmíru příjemná komunikace, užitečné rady. Vřele doporučuji.
Autor: Jitka
*****
Rychlá dodací lhůta, poněkud vyšší poštovné
Autor: Magda
*****
Doporučuji osobní návštěvu, jsou tam milé dámy, které své práci rozumí a skvěle poradí.
Autor: Andrea
*****
Nakupuji zde již přes pět let. Zboží vždy dorazilo vpořádku. Ceny jsou nízké. Kvalita zboží je dobrá. Nemám negativní zkušenosti s tímto internetovým obchodem. Vždy vstřícný, rychlý a spolehlivý přístup. Doporučuji.
Autor: MIRI
*****
Rychlost Ochota Výborná komunikace Zboží dorazilo vždycky přesně v termínu, ve kterém jsem ho potřebovala.
Autor: Natálie
*****

Zobrazit další...

Články

Pár krátkých článků, jež se zabývají tím, co u nás v obchůdku pomáháme opakovaně řešit. Často v závislosti na ročním období.

Sluneční alergie

Léto je v plném proudu a kromě prázdnin, koupání a dalších úžasných věcí přináší pro některé z nás i nepříjemné problémy se sluneční alergií. Kromě osvědčených rad: nechodit na sluníčko přes poledne, chránit kůži oděvem a přírodními opalovacími prostředky (z vlastní zkušenosti mohu doporučit zcela přírodní opalovací kosmetiku Cannaderm) našim zákazníkům doporučujeme přibalit si do letního zavazadla i Chlad ranní mlhy. Zní to asi trochu podivně, ale není třeba běhat a sbírat ranní mlhu, protože jde o osvědčenou směs z tradiční čínské medicíny. Tato směs se knižně „užívá v prvních dnech napadení horkým větrem“. Abych to převedla do češtiny – nejčastěji se dává na začátku virózy (horečka, bolest hlavy…) prostě něco na mně leze. A sluneční alergie je právě považována za průnik horkého větru do vrstvy kůže. Dcera mé kamarádky doma problémy se sluneční alergií nemívá, ale když vyrazí k moři, tak „je zle“. V tomto případě se Chlad ranní mlhy doporučuje užít už jeden, dva dny před příjezdem k moři. Pokud nevíte, kdy problémy vypuknou, nevadí. Stačí mít „Ranní mlhu“ po ruce a ona už se postará aby se kůže zchladila. Při velmi silných projevech alergie (puchýře, silné pálení) se doporučuje nasadit na začátku vyšší (dvoj i trojnásobnou) dávku. Tak ať při Vašich letních dnes sluníčko proniká jen tam, kam má. Přeji krásné léto.

Jarní detoxikace

Pokud chcete na jaře pročistit svůj organismus, je březen tou pravou chvílí. Jarní čistící kůra bývá většinou šestitýdenní, ale může být samozřejmě i osmitýdenní a pokud se rozhodnete pro čtrnáctidenní kůru bude to také lepší než nic.

Z pohledů orgánů je jaro řazeno k játrům, takže se můžete zaměřit přímo na játra nebo můžete čistit „univerzálně“. Pokud zvolíte jaterní očistu, můžete třeba pít jaterní čaj (chuťově příjemný je čaj od firmy Grešík – Natura a oblíbený je i ajurvédský čaj Kalamegha) nebo užívat v nějaké podobě ostropestřec mariánský (celý ostropestřec můžete žvýkat, tlučený ostropestřec lze přidat do jídla nebo přímo spolknout a zapít, kapky přidáte do trochy vody). Pokud Vaše očista nebude jen zcela preventivní a potřebujete játra podpořit „pořádně“ doporučuji některý z přípravků „dědka kořenáře“ B. Nového (Ostropestřecová směs JK, ostropestřecová kaše OO-KH). Tyto přípravky jsou dražší, ale výborné. Všechny jaterní přípravky je lepší užívat po jídle, kdy játra začnou intenzivněji pracovat.

Pokud zvolíte univerzální očistu, je spousta možností, po čem sáhnout. Můžete například užívat Aloe (doporučuji čistou šťávu, u přípravků s různými příchutěmi většinou přeplatíte), Enterosgel, čistící čaje (velmi příjemně se pije Univerzální čistící čaj firmy Dr. Popov, pokud máte rádi červenou řepu, můžete zvolit Čistící čaj s červenou řepou firmy Natura, příjemně se pije i Nimba z ajurvédy). Pokud se chcete pročistit a zároveň zhubnout, může pro Vás být to pravé sirup Neera.

V každém případě pamatujte na pravidelnou stolici. Očista a zácpa nejdou dohromady. Pokud by vyprazdňování nebylo pravidelné, můžete užívat například Psyllium, nebo popíjet čaj z kůry krušiny či ajurvédský čaj Shunti. Také pamatujte na rozumný pitný režim (kolem dvou litrů denně).

Pokud chcete dosáhnout co nejlepšího výsledku očisty, upravte v jejím průběhu stravu. Vyřaďte potraviny, které organismus zanášejí a okyselují (sladkosti, tučná a smažená jídla a uzeniny) a zahleňují (mléko a mléčné výrobky a pečivo) a naopak zařaďte potraviny přirozeně detoxikační (zelenina, kroupy, celozrnná rýže, slzovka). Uvidíte, že s očistou zmizí jarní únava, zlepší se Vám pleť i nálada. Hodně úspěchů.

Neurogenní tetanie, křeče, tiky, záškuby…..epidemie dnešní doby.

Vážení zákazníci, pro tentokrát jsem si vypůjčila definici z Wikipedie: Tetanie je stav zvýšené dráždivosti (hyperiritability) nervosvalového ústrojí. Je způsobena buď nedostatkem vápníku (Ca) a nebo hlavně nedostatkem hořčíku (Mg). Tato choroba se projevuje buď sklonem ke křečím (tzv. latentní forma), různými křečovými stavy (tzv. manifestní forma), také však rozsáhlými křečovými záchvaty, stavy hluboké deprese, rozšířené agresivity, nervozity. Příznaky se mohou projevovat velmi dramaticky, sama o sobě ale tetanie není život ohrožující. Když nemocný reaguje zrychleným dýcháním, dochází k ještě většímu poklesu vápníku v krvi a tím i ke zhoršení stavu. Silné křeče můžou způsobit natržení nebo jinou deformaci svalu, a ta pak může vést k trvalému poškození.

Tetanie, ale i mírnější příznaky, jako křeče a tiky jsou dnes nesmírně rozšířené. Podle mých zkušeností, lze k těmto problémům často přiřadit i bušení srdce (hlavně v noci). Literatura říká, že „Příčiny tetanie jsou psychického rázu“. S tím samozřejmě nezbývá než souhlasit. Jenže představit si člověka stiženého tetanií jako „uzlíček nervů“ může být zavádějící. Tetanie se často vyskytuje u lidí (u žen častěji než u mužů) navenek působících klidně. Bývají to lidé velmi zodpovědní a svědomití. A právě jejich svědomitost a snaha plnit všechny úkoly na sto procent, vede k tomu, že tito lidé zapomínají odpočívat a myslet taky na sebe. Uzlíček nervů se z nich často stává právě až s nástupem tetanie, protože tetanie sice život neohrožuje, ale pocity nemocného jsou právě opačné – bušení srdce, pocit dušnosti až dušení, mdloby…. Navíc tyto příznaky přicházejí většinou náhle a nečekaně. Obava z toho, že se záchvat zopakuje, vede samozřejmě ke zhoršení psychiky… a kruh se uzavírá.

Takže, jak z toho ven? V prvé řadě je samozřejmě třeba doplnit minerály. Většinou bývá doporučováno užívat větší dávky hořčíku. To někdy vede ke zlepšení stavu, zdaleka ale ne vždy. Hořčík v anorganické podobě má totiž poměrně nízkou vstřebatelnost a když je organismus ještě celý stažený stresem, vstřebatelnost se ještě sníží. Tady se nám osvědčilo doplnit minerály ve formě koloidního roztoku (Koloidní minerály od firmy Pharma Activ, Fytominerál firmy Energy nebo Diocel Biominerál firmy Diochi), jehož vstřebatelnost je téměř stoprocentní. Z počátku je třeba nebát se a doporučenou dávku zdvoj (i ztrojnásobit). Například u koloidních minerálů je doporučená dávka jedna čajová lžička denně, ale v případě křečí či tetanie doporučuji užívat zpočátku minimálně dvě polévkové lžíce roztoku denně(nejlépe odděleně od jídla, zamíchat do trochy vlažné vody) a v případě akutní ataky užít ještě jednu dávku navíc ( často se takto podaří problémy zastavit). Teprve když problémy odezní, lze dávku postupně snížit. Zároveň s doplněním minerálů je velmi rozumné užívat i byliny příznivě působící na psychiku. Osvědčil se třeba čaj Flegmatik firmy Natura, případně Baldriánské kapky (extrakt z kozlíku lékařského), či tinktura z třezalky nebo mučenky. Pro dlouhodobější užívání na posílení psychiky se zvláště osvědčil Šišák bajkalský (buď ve formě tinktury nebo tablet).

Koloidní roztok minerálů má ovšem mnohem širší využití. Vzhledem k tomu, že obsahuje nejen vápník a hořčík, ale i stopové prvky, pomáhá při problémech s osteoporózou, artrózou, růstovými bolestmi u dětí, zhoršenou kvalitou vlasů, nehtů a zubů. Velmi vhodné je jeho použití u poúrazových stavů, zvláště u zlomenin kostí.

Prevence: Zatím jsme se zabývali až stavem po vypuknutí problémů. Daleko rozumnější ale samozřejmě je, problémům předcházet. To znamená, naslouchat vlastnímu tělu, vnímat i jemnější příznaky (občasné tiky, pocity nervozity, stísněnosti) přiznat si, že vše nemusíme zvládnout sami a že vše nemusíme zvládnout perfektně. Do svého rozvrhu zařadit i aktivity „jen tak pro radost“ (přečíst si hezkou knížku, projít se, zacvičit si…). Pokud máte pocit, že na nic z toho nemáte čas ani energii, buďte si jisti, že člověk, který je zdravý a v pohodě je svým blízkým mnohem větší oporou než někdo, kdo má sice perfektně uklizeno, ale je vystresovaný a nemocný. Ještě si dovolím zdůraznit potřebu dostatečně se vyspat (vždyť právě ve spánku tělo nejlépe regeneruje) a rozumně se najíst (minerály v přirozené podobě nejlépe doplníme pestrou stravou s dostatkem zeleniny a celozrnných obilovin). A teď už snad jen přeji, abyste nic z toho, co je výše uvedeno (kromě prevence), nepotřebovali.

Protože kašlů a bolestí v krku přibývá, přidávám druhou část zkušeností z našeho bylinářství – tentokrát „jak na to s patentní čínskou medicínou“.

- Prevence- ideální samozřejmě je postupovat podle individuální diagnostiky (tj. například pro člověka s oslabeným Yangem ledvin bude na chladné období roku vhodný Cordyceps), nicméně univerzálně lze použít směs s kódem 153 (u tablet je název Ebenový větrolam, u kuliček Dva na hlídce.)

- Něco na mě leze: pokud chybí pocity horka – tj. příznaky jsou bolest hlavy, zimomřivost, ztuhlá šíje (není horečka, pocení ani bolest v krku) zvolíme směs Průsmyk větrné hory. Když jsou hlavními příznaky bolest hlavy, bolest v krku, pocení, pocit horkosti nebo horečka, zvolíme Chlad ranní mlhy. U dětí upřednostníme směs Křehkost svinutého lístku, která pomůže i s kašlem u nastupující virózy. Cílem všech těchto směsí je vyhnat škodlivinu z povrchové vrstvy. Zpočátku je vhodné zvýšit dávkování dvojnásobně (i více). Tj. místo 3x4 tablety (nebo 3x8 kuliček) dáme např. 5x6 tablet (5x12 kuliček). Tyto „akutní směsi“ nepodáváme preventivně.

- Angína, zánět středouší: Pokud jsme promeškali první příznaky, nebo pokud byla škodlivina příliš silná a pronikla ihned do hlubších vrstev, nastupují příznaky jako vysoká horečka, silná bolest v krku, zánět středouší. V tom případě volíme směsi 012 (Stín brokátového závoje) nebo 013 (Vystydnutí horké plotny), které jsou na úrovni antibiotik. Z těchto směsí je Vystydnutí horké plotny „chladnější“ tj. víc snižuje horečku a dá se použít pouze v akutním stavu. Stín brokátového závoje je naproti tomu vhodné nasadit i na doléčení po léčbě klasickými antibiotiky.

- Rýma, ucpané dutiny, zánět dutin: směs 007 Vyvanutí dračí jeskyně je možné nasadit u akutní i chronické rýmy. Zatímco u akutní rýmy je většinou rychle po problému , v případě chronických potíží je třeba mít trpělivost. Často až po několika týdnech užívání se dutiny začnou čistit a začnete vysmrkávat žluté, zelené a někdy i páchnoucí hleny. Za zbavení se chronicky ucpaného nosu a bolestí hlavy z ucpaných dutin to ale určitě stojí.

- Kaše: Pokud s nastupující virózou přichází i kašel, můžete nasadit Sirup lahodné chuti či Mišpulníkový sirup. Zvláště u dětí tyto sirupy zabírají velmi dobře a jsou i oblíbeny pro svou příjemnou chuť. Pokud je kašel z počátku suchý a štěkavý, doporučuji podat sirup častěji a v menší dávce (například pro děti moka lžičku co dvě hodiny). Sirup spolknout a bezprostředně nezapíjet. Takto dojde rychle ke zvlhčení kašle a dítěti se uleví. Stejně postupujte, pokud chraptíte, nebo jste úplně ztratili hlas. Sirup je možno podat na suchý i vlhký typ kašle. Nepodávat preventivně. Někdy ovšem sirup nestačí. Pokud jste silně zahleněni bude vhodná směs 031 Vůně borovicového háje , pokud je zahlenění spojeno s blokádou plic – tj. bolestí na hrudi, pískoty na hrudi, dušností, zvolte Ozvěny himalájského hromu. Pokud nejste zahlenění, kašel je suchý a nástup kašle je rychlý, akutní (například při smogu nebo při alergickém kašli) zvolte Svlažení vyprahlé stepi. Pokud byl kašel zpočátku vlhký, ale neustal a postupně přešel v suchý, zhoršující se na večer, nasaďte Hvizd stříbrné píšťalky, který vyživí Yin plic.

Pochopitelně není nejmenší problém, kombinovat naše a čínské byliny. Pokud například jste zahlenění, máte kašel, rýmu a k tomu vás škrábe v krku, můžete nasadit Vůni borovicového háje s Vyvanutím dračí jeskyně a k tomu stříkat do krku lichořeřišnici.

V případě zahlenění nezapomeňte vysadit mléčné výrobky a sladkosti (zahleňují) a naopak doporučuji vařit slzovu (nejlépe odhleňuje slzovka s mrkví) případně Nápoj čínských mudrců.

S nadcházejícím podzimem, občasnými plískanicemi, smogem.... přichází někdy i nachlazení, rýma, kašel, viróza. Proto jsme pro Vás, milí zákazníci, připravili pár rad - zkušeností z našeho bylinářství.

-Takže, co zvolit jsem-li zdráv, ale obávám se, že by to tak nemuselo zůstat - aneb prevence. Zvolit můžete například Imunostim od firmy Natura (Grešík) a to buď ve formě čaje (sypaného nebo v nálevových sáčcích) nebo kapek. Další variantou je Echinacea - pro dospělé nejlépe v tinktuře, pro děti spíše sirup. Výborný je i rakytník řešetlákový. Můžete si dát čaj, tinkturu sirup, ale i čistou šťávu, která je bohatým zdrojem vitamínu C nebo olej, který kromě vitamínů obsahuje i cenné nenasycené mastné kyseliny.

- A co když už "na mě něco leze" ? Ještě stále může přijít ke slovu echinacea či rakytník (případně jejich kombinace) jenom už je třeba zapomenout na uvedené dávkování (bývá většinou velmi opatrné) a dávku alespoň zdvojnásobit. K tomu třeba hrnek zázvorového, či lipového čaje na prohřátí a nejlépe teplou postýlku. Když se potřebujete dát rychle do pořádku, vřele doporučuji Tymiánovou směs "dědka kořenáře" B. Nového. Je dražší, ale zabere rychle a spolehlivě.

- A co "rýmečka"? S touto zákeřnou chorobou může pomoci třeba ayurvédský čaj Dalchini. Případně vytřít nosní dírky Nosním olejem Dr. Popova (neštípe a nelikviduje nosní sliznici), pro miminka stačí máznout pod nosík. Nikdy dlouhodobě nepoužívejte nosní kapky či spreje (nejlépe vůbec ne) vincentka či mořská voda nos také uvolní, ale nepovedou k trvalému zduření nosní sliznice (a tedy k chronické rýmě).

- Přišel kašel - co s tím? Při klasickém kašli "z nachlazení" pomohou především čaje rozpouštějící hleny (např. Průduškový čaj od firmy Natura či Islandský vánek Dr. Popova). Případně sirupy (průduškový, jitrocelový ap.) Hlavně z počátku, když je kašel ještě "dusivý" a odkašlávání jde ztěžka, pomůže zábal. (Namazat oblast průdušek a také mezi lopatkami např. prsním balzám Dr. Popova, ale klidně i sádlem nebo olejem a zahřát např. přiložením termoforu, či nahřátého ručníku). Výborně se osvědčil i ayurvédský čaj Tulsi (zvláště když jde o kašel spojený s příznaky virózy - teplota, bolest v krku...) a Diviznová směs "od dědka kořenáře". Z jednotlivých bylin lípa, bez, divizna, jitrocel... Pokud je kašel pouze suchý (tj. bez přítomnosti zahlenění), například při smogu nebo dlouhodobý kašel "z vyčerpání" pomohou spíše byliny zvlhčující sliznice - např. Děčínská směs (Natura) nebo z jednotlivých bylin sléz (nejlépe macerát za studena) či proskurník.

A co bolest v krku? Mezi nejosvědčenější patří Lichořeřišnice (tinktura firmy Natura - Grešík) - nejlépe našroubovat přímo na lahvičku rozprašovač a stříkat do krku. Dalším stříkacím "hitem" jsou Dubovky "dědka kořenáře" (pokud máte odvahu, můžete při počínající rýmě stříknout i do nosu a rýma je pryč raz dva) nebo propolis. Pokud nemáte v úmyslu stříkat do krku, nebo chcete kombinovat, doporučuji čaj Angina Dr. Popova, případně šalvěj.

Nakonec chci ještě zdůraznit, jak je důležité virózu "vyležet". Někdy bude stačit pár hodin v posteli, někdy víkendový odpočinek. Pokud to ale nestačí a cítíte se špatně, bolí Vás svaly, hlava.... je rozumnější zůstat pár dní doma než nakazit všechny v práci a ještě k tomu se dopracovat k mnohem delší a horší nemoci.

(Až se příště odhodlám, sepíšu ještě zkušenosti s čínskými bylinami.)

A teď už Vám jenom přeji, abyste (kromě prevence) tyto rady nepotřebovali. L.P.

Kamenný obchod
Bylinky Ludmila Pavlíková

Otevírací doba:
Po: 8:00-17:00
Út: 8:00-17:00
St: 8:00-17:00
Čt: 8:00-18:00
Pá: 8:00-16:00
So: 9:00-12:00

Adresa:
Bylinky
ulice 28. října 297/5
702 00, Moravská Ostrava

IČO: 66712971
DIČ: CZ6362070121
Tel.: 596138827
bylinarstvi@seznam.cz

facebook/bylinarstvi
Nenašli jste požadované zboží v našem internetovém obchodě ?

Na internetu nemáme veškerý sortiment naší kamenné prodejny.
Chcete-li využít služeb naší firmy ověřte si e-mailem (bylinarstvi@seznam.cz) nebo telefonicky (596 138 827) dostupnost Vámi požadovaného sortimentu.

Možnosti plateb
Bankovním převodem
Dobírkou

V provozovně:
- hotově
- kartou (Visa, MasterCard a Maestro)

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.